Systém pro vnitřní izolaci a prevenci proti plísním. Obnovení tepelné pohody

SkamoWall je nový revoluční izolační systém pro vnitřní izolaci. Desky, které jsou jádrem systému, jsou vyrobeny z kalcium-silikátu. Tento materiál výborně reguluje vlhkost a je odolný proti plísním. Tento systém je vhodný především pro následující místnosti::

 • Místnosti s proměnlivou teplotou
 • Vlhké místnosti, kde se často objevuje pára a sráží se na stěnách. Jako na příklad v koupelně
 • Místnosti na obvodové zdi kde se často objevují jak tepelné mosty, tak i plísně. Na příklad panelové domy nebo bytovky

Bedre indeklima i din bolig


Stěna, která reguluje vlhkost

Fugten trænger ind i væggenV průběhu času, u běžných stavebních řešení, vlhkost pronikala do zdiva a po čase se začaly objevovat plísně

Fugten optages i SkamoWall BoardDesky SkamoWall, osazené na stěnách, jsou schopné absorbovat vzdušnou vlhkost a opět ji kontrolovaně uvolňovat

SkamoWall kan anvendes som indvendig isoleringDesky SkamoWall absorbují a uvolňují vlhkost na základě svých unikátních kapilárních vlastností. Systém SkamoWall je vhodný jako izolace nejen pro cihlové konstrukce, ale i pro stěny z lehčených betonových a plynosilikátových tvárnic i ostatních konstrukčních materiálů s výjimkou dřevostaveb.


Umožňují vynikající ventilaci místností

God rum-ventilation

Desky SkamoWall jsou vyrobeny z kalcium-silikátu a mají unikátní vlastnosti. Desky SkamoWall jsou schopné absorbovat a převádět vlhkost v závislosti na změnách teploty v místnosti.

 

Kontrastně k tradičním řešením, tyto kalcium-silikátové desky absorbují vlhkost z interiéru na principu difuze a jsou schopny ji převádět dále. Když se zvýší obsah vlhkosti v desce, kapilárně je odváděna směrem od zdroje na vnější zeď. Když se naopak zvýší vlhkost na vnější straně desek, vlhkost je kapilárně odváděna do místnosti dokud nenastane rovnovážný stav a povrch desky opět nevyschne.

 

Proto je pro regulaci vlhkosti důležité zajistit v místnostech odpovídající větrání, aby mohlo docházet k výměně vzduchu. Obvykle je instalována vzduchotechnika nebo větrací otvory ve zdech, oknech a dveřích.


Systém SkamoWall je vhodný ja k pro renovace, tak i pro novostavby

Velegnet til både renovering og nybygning

SkamoWall ukazuje své přednosti v místonstech s proměnlivou teplotou.

 • Vlhké místnosti

  tíže s nadměrnou vlhkostí a kolísavou teplotou.

 • Obvodové zdivo

  m kde jsou časté tepelné mosty, kondenzuje vlhkost a tvoří se plísně.

 • Běžné místnosti

  Tam kde je nedostatečné větrání. Zvyšuje se vlhkost a zvyšuje se riziko výskytu plísní.

 • Zdi v suterénech

  Tam kde vlhkost a plísně přestavují vysoké riziko a vlkost není dostatečně odvětrávána.